Tüm Haberlerimiz

Sütbir Peynir İhracatında Turkiye Şampiyonu

Kecheese, Türkiye'de bir ilki gerçekleÅŸtirerek peynir döneri yaptı. Türer A.Åž.'nin markası olan Kecheese, keçi peynirinden ortaya çıkardığı dönerinin tadımını 12. Seferihisar Man

Saanen cinsi keçilerden elde edilen saf sütlerle yapılan peynirin gerekli bekleme süresini doldurduktan sonra tüketici ile buluÅŸtuÄŸunu kaydeden OÄŸuz, "Daha önce defalarca denenmesine raÄŸmen peynir döneri istenilen standardı yakalayamadı ve ateÅŸ karşısında eridi. Ancak biz Kecheese markasının bir ürünü olan kızartmalık keçi peynirini ürettik. Ürünümüz piyasada son derece olumlu tepkiler aldı. Bizde döner yapmaya karar verdik. Herkesi heyecanlandıran bu iÅŸin sonunda birçok testin ardından kıvamını ayarladığımız peynir dönerini ürettik. Son derece lezzetli bu ürünün tanıtımı da gereken ilgiyi gördü" diye konuÅŸtu.

Tüketicinin yüzde yüz keçi sütünden üretilen bir dönerle tanıştığını sözlerine ekleyen Bilgin OÄŸuz, ÅŸöyle devam etti; "Son derece hijyenik ÅŸartlar altında ve saÄŸlıklı süt üretiyoruz. Türer çiftliÄŸinde yetiÅŸtirilen 3 bin baÅŸ keçi ve koyun bulunuyor. Kecheese markası olarak sektöre hızlı bir giriÅŸ yaptık. Åžu anda Seferihisar'ın Sığacık ilçesinde bulunan Kecheese marketinde yoÄŸun ilgi görüyoruz. 30'un üzerinde ürünü piyasaya çıkardık. Ä°zmir'de 150 noktada ürünlerimizin satışı yapılıyor. Tüketiciden çok olumlu tepkiler alıyoruz. Keçi sütünden yapılan ürünlerde kesinlikle baÅŸka bir süt kullanmıyoruz. Saf keçi sütü kullanılan ürünlerimiz çok kısa zamanda Ä°zmir Güzelyalı'da açılacak Kecheese markette yerini alacak. Tüketicilerimize kısa zamanda daha da yakınlaÅŸacağız. Gelen taleplere yanıt vereceÄŸiz".

Kecheese standının önünde ilk kez gördükleri peynir dönerine yoÄŸun ilgi gösteren vatandaÅŸlar, döneri çok beÄŸendiklerini belirterek "Bu tat ile tanıştığımıza memnun oldük. Çok lezzetli. Çok deÄŸiÅŸik olmuÅŸ. Bundan sonra mutlaka arayacağımız bir lezzet" diye konuÅŸtu.

 
Tarih :28.05.2012 01:24 - Okuma (657)