Sütbir - FKA 2013 Yılı Proje Teklif ÇaÄŸrısı Sonuçlandı

Tüm Haberlerimiz

FKA 2013 Yılı Proje Teklif Çağrısı Sonuçlandı

FKA 2013 YILI PROJEMÄ°Z BAÅžARILI BULUNDU

FKA 2013 YILI PROJEMÄ°Z BAÅžARILI BULUNDU.

Karagöz grup olarak kkydp 5.etap ve 6.etap projelerini baÅŸarıyla sonuçlandırdı.2013 yılı fırat kalkınma ajansın proje teklif çaÄŸrısı sonuçlandı.Projemiz baÅŸarılı bulundu bu projeyle 3.proje uygulamasının gururunu yaÅŸayacağız.Bölgesel anlamda kapsitesini sürekli yükselterek ulusal kapasiteyi yakalamayı hedefleyen iÅŸletmemiz ulusal pazar alt yapısını saÄŸlamlaÅŸtırarak ilerleyecektir. 

üretim kapasitelerini gelistirmek, ürün çesitlendirme ve modernizasyonu saglamak suretiyle kırsalalanda bölge içi gelismislik farklarının azaltılmasına katkı saglamaktır.

Bu genel hedef dogrultusunda proje bölgede tarım-sanayi entegrasyonunun gelismesine, sütün pazarlama alt yapısını gelistirmek suretiyle yörede hayvancılıgın gelismesine, yörede issizligin azaltılmasına, daha fazla sütün sanayiye girmesini saglayarak gıda güvenliginin güçlendirilmesine,yörede örnek teskil etmek suretiyle girisimcilik bilincinin gelismesine önemli düzeyde katkı saglayacaktır.

 

Projenin Özel Amacı; Bingöl Ili Solhan Ilçesinde Karagöz Limited Sirketi bünyesinde yenilikçi yöntemlerle kurulmus olan Süt Isleme Tesisinin üretim kapasitesini geliÅŸtirmektir.

 

 

 

 
Tarih :05.04.2013 22:28 - Okuma (684)