Tüm Haberlerimiz

YERELDEN ULUSALA SÜTBİR

YERELDEN ULUSALA DOĞRU SÜTBİR

Solhan’da kurulan ilk gıda fabrikası olan tesisimiz yaklaşık bir yıldır süt ürünlerini üretmektedir. Malumunuz doğudaki birçok yatırımı engelleyen kısıtlı imkanlara rağmen günden güne iyiye  giderek  hijyenik, sağlıklı, kaliteli ve güvenilir ürün üretmeye devam etmektedir. Şimdiye kadar dışarıdan gelen ustalarla yapılan üretimimiz artık tamamen kendi ekibimiz tarafından üretilmektedir.Üretilen başlıca ürünler:Kültürlü beyaz peynir,köy tipi beyaz peynir,kaymaklı yoğurt, homojenize yoğurt,tereyağı, ayran,van otlu peynir,çökelik,Natural klasik ezine peyniri,örgü peyniri,dil-lavaş-kağıt peyniri gibi ürünler üretilmekte olup , alt yapımız tamamlanmaya,  ekibimiz  oluşmaya ve sistemimiz oturmaya başlamıştır. Tesisimiz yeni kurulmasına rağmen ürünlerimiz Solhan , Bingöl, Muş, Elazığ ve diğer komşu illerde beğenilerek tüketilmektedir .2014 de bayilik sistemi için alt yapı çalışmamız devam etmekte olup ilçemizin ve ilimizin ulusal markası olma yolunda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz siz değerli solhan halkının mueser desteği ile ve Allah'ın izniyle büyümeye ve ilçemizin tanıtımınada vesile oluruz inşallah; temel hedefimiz ülkenin en iyi markası ve kurumsal bir firması olma yolunda mücadelemiz devam edecektir.

Fırat kalkınma Ajansının 2013 mali Destek programı çerçevesinde desteklenen Kapasite geliştirme projemizin tamamlanmasıyla birlikte Doğu ve Güneydoğu'nun en iyi ve en kapsamlı üretim tesisi olacağız. Projenin tamamlanmasıyla beraber yoğurt kapasitemiz 2000kg dan 8000kg çıkacak ayran,beyaz peynir ve tulum peyniri gibi ürünlerin hem kapasiteleri artacak hemde alt yapıları güçlenecek,soğuk hava depolarında alt yapımız güçlendi. Ajansın bize güvenmesi bizim için en büyük destek oldu.Fıratın gücüyle geleceğe sloganını benimsedik kalkınma bakanımıza desteklerinden dolayı müteşekiriz.

Solhan’da böyle bir fabrikanın kurulması hem yatırım hemde sağlık için büyük bir  ihtiyaç   bence. Niyemi?

Çünkü; yıllardır yatırım yapılmayan Solhanımızda yatırımın yapıldığını, yapılacağını ve bunu ileri aşamalara götürülebilineceğini  somut bir şekilde gösterilmektedir.

Çünkü; ilçemiz ve civarındaki insanlarımızın emek sarfederek  yetiştirdikleri hayvanlarının sütlerini alıp gerekli analiz ve kontrolleri yapıldıktan sonra  hijyenik ortamda , son model otomatik makinalar kullanılarak gıda mühendisimizin   denetiminde üretim yapılmaktadır.Dolayısıyla insanlara verilen çok önemli gıda olan süt ve aynı zamanda çok büyük tehlikelerede sebep olabilen çiğ süt `; tesisimizde hijyenik ve güvenilir bir şakilde işlenip Brusellozis gibi çok tehlikeli ve hatta ölümcül hastalıklara yakalanma riskini önlemekte ve sütü işlerken  içindeki protein ve mineralleri yok etmeden ürünlere işlemektedir.


01-07-2012 de üretime başlayan tesisimiz geçen zaman zarfında para kazandırmasada daha önemli olan tecrubeyi kazandırmıştır.Başka bir tesisten üç günlüğüne gelen danışman ustanın 3 günlük danışmanlık yaptı, gittiği zaman sizden 14 yıldır öğrenmediğim bilgilleri öğrendim deyince çok şaşırdık bu bir çabanın ve azmin sonucudur. Bundan dolayı tüm sütbir çalışanlarını kutluyorum tesisimizin daha iyi yerlere gelmesi için başarıllar diliyorum. Allahın izniyle 2014 de işleyişimiz AŞ  yönetim kurulu sistemine geçecektir.Daha iyi hizmet ve daha kaliteli ürün politikasından kesinlikle vazgeçmeyeceğiz.Bingöl ve daha önemlisi Solhan'ımızın bize güvenmeye devam etmesini istiyoruz.Çünkü bizim en büyük gücümüz sizlersiniz destek olan herkese sütbir ailesi adına  teşekür eder saygılarımı sunuyorum.

 

 
Tarih :06.11.2013 14:17 - Okuma (726)