Tüm Haberlerimiz

FKA 2013 KAPASİTE GELİŞTİRME PROJESİ

Fırat Kalkınma Ajansının 2013 mali destek programı çerçevesinde desteklenen projemiz makina ekipman alımlarının tamamlanmasıyla sona gelindi.

Fırat kalkınma Ajansının 2013 mali Destek programı çerçevesinde desteklenen Kapasite geliştirme projemizin tamamlanmasıyla birlikte Doğu ve Güneydoğu'nun en iyi ve en kapsamlı üretim tesisi olacağız.Projenin tamamlanmasıyla beraber yoğurt kapasitemiz 2000kg dan 8000kg çıkacak ayran,beyaz peynir ve tulum peyniri gibi ürünlerin hem kapasiteleri artacak hemde alt yapıları güçlenecek,soğuk hava depolarında alt yapımız güçlendi. Ajansın bize güvenmesi bizim için en büyük destek oldu.Fıratın gücüyle geleceğe sloganını benimsedik kalkınma bakanımıza desteklerinden dolayı müteşekiriz.

Bu projenin sonlanmasıyla 3.cu proje bitirme grurunu yaşayacağız.2010 KKYDP 5.ci etap,2011 KKYDP 7. etap programları çerçevesinde projelerimiz başarılı bulunarak  destek almayı başarmış olup mevcut projeyle yatırımı sonlandırdık.Artık işleme tesisimiz kendi ayakları üzerinde yürüyecek doğu ve güney doğuda desteklenen bir çok projenin üretim yapmadan veya bir süre üretim yaparak kapatan işletmelerimiz var.Ama biz Allahın izniyle böyle olmayacağız içimizdeki üretim aşkı her şeye rağmen sönmeyecek ülkenin en iyi süt işleyen firmaları arasına girene kadar mucadelemiz devam edecektir.

 

 
Tarih :11.11.2013 22:14 - Okuma (713)