Tüm Haberlerimiz

FKA 2013 KAPASÄ°TE GELÄ°ÅžTÄ°RME PROJESÄ°

Fırat Kalkınma Ajansının 2013 mali destek programı çerçevesinde desteklenen projemiz makina ekipman alımlarının tamamlanmasıyla sona gelindi.

  Fırat kalkınma Ajansının 2013 mali Destek programı çerçevesinde desteklenen Kapasite geliÅŸtirme projemizin tamamlanmasıyla birlikte DoÄŸu ve GüneydoÄŸu'nun en iyi ve en kapsamlı üretim tesisi olacağız.Projenin tamamlanmasıyla beraber yoÄŸurt kapasitemiz 2000kg dan 8000kg çıkacak ayran,beyaz peynir ve tulum peyniri gibi ürünlerin hem kapasiteleri artacak hemde alt yapıları güçlenecek,soÄŸuk hava depolarında alt yapımız güçlendi. Ajansın bize güvenmesi bizim için en büyük destek oldu.Fıratın gücüyle geleceÄŸe sloganını benimsedik kalkınma bakanımıza desteklerinden dolayı müteÅŸekiriz.

 

Bu projenin sonlanmasıyla 3.cu proje bitirme grurunu yaÅŸayacağız.2010 KKYDP 5.ci etap,2011 KKYDP 7. etap programları çerçevesinde projelerimiz baÅŸarılı bulunarak  destek almayı baÅŸarmış olup mevcut projeyle yatırımı sonlandırdık.Artık iÅŸleme tesisimiz kendi ayakları üzerinde yürüyecek doÄŸu ve güney doÄŸuda desteklenen bir çok projenin üretim yapmadan veya bir süre üretim yaparak kapatan iÅŸletmelerimiz var.Ama biz Allahın izniyle böyle olmayacağız içimizdeki üretim aÅŸkı her ÅŸeye raÄŸmen sönmeyecek ülkenin en iyi süt iÅŸleyen firmaları arasına girene kadar mucadelemiz devam edecektir.

 

 

 
Tarih :11.11.2013 22:14 - Okuma (646)