Tüm Haberlerimiz

SÜTBİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI, YILIN GİRİŞİMCİ ÖDÜLÜ ALDI

Tavzder 5.ci başarı ödül töreni Bingöl Belediyesi Kültür merkezinde yapılan törende ödüller sahiplerini buldu.

 

Ödül töreninden önce amaç hedef doğrultusunda bir konuşan karagöz önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmama başlamadan önce hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Tavz der’in ilimiz de sivil örgütlenme adına yaptığı faaliyetler ve bu faaliyetleri, eğitim, ekonomi ve sosyal denge üzerinde yapılan başarılı çalışmaların, bir dernekten daha fazlasını göstererek ilimizin güvenini ve bu güven odağında kalmayı başararak ispatlamışlardır, bundan dolayı çok değerli yöneticilerini ve destekçileri olan tüm üyelerini kutluyor, başarılarının devamlı olmasını diliyorum.

Ben başarılıyım değil, siz başarılısınız diyen toplumlar ancak başarıyı elde etmiş sayılırlar.

Bugün burada yılın girişimcisi olarak başarılı gösterilmem, ödül almam hiç önemli değil önemli olan ilimizin girişimci ruhuna verilen değerdir. Tavzder’in Laik gördüğü bu değere büyük bir onurla, büyük bir içtenlikle, sevgiyle ve saygıyla layık olacağıma söz veriyorum. Bu benim aldığım ilk başarı ödüllüdür, son ödülde olmayacak Allahın izniyle..

Bingöl’ümüz her türlü başarıya ve girişime susamış bu susamışlığı gidermek için herkesin her kesimin elinin hatta gövdesinin taşın altına koyması gerekiyor.

Bingöl’ ün coğrafik yapısı ve eşsiz doğası çevre iller için kaçınılmaz bir ticari ve sanayi alanı olabilir bunun için Bingöl’ümüzü doğu ve güney doğunun Kayseri’si yapmak hepimizin görevidir. Belki bazı engeller bize zaman kaybettirebilir ama daha güçlü kılacaktır.

Üretime tam anlamıyla başladığımız 2013 yılında 1000 ton süt işledik. Ürün olarak, Ayran, kaymaklı yoğurt, homojenize yoğurt, süzme yoğurt, tereyağı, köy tipi beyaz peynir, kültürlü beyaz peynir, Van otlu peyniri, Natural klasik beyaz peynir,örgü peyniri,dil-lavaş peyniri,çökelik gibi ürünleri, Bingöl, Muş, Elazığ, Tatvan, Bitlis, Batman, Malatya, Diyarbakır, pazarlarına sunduk.

2014 yılı üretim hedefimiz yıllık 4000 ton süt işlemek ve Pazar ağımızı daha da genişleterek ürün pazarladığımız mevcut illerin dışında yeni ve daha geniş pazarlara ulaşabilmek en temel hedefimizdir. Klasik peynir grubunda İzmir ve İstanbul pazarlarına girmeyi planlıyoruz. Bununla ilgili çalışmamız devam ediyor.

2013 de uyguladığımız son projeyle bölgede en kapasiteli yoğurt üreticisi olacağız. Projeyle, Süt depolama, pişirme, inkübasyon, mayalama ve soğutma Altyapısını güçlendirdik. Durmayacağız üretimin getirdiği zorunluluk durumuna göre yatırımımız devam edecektir.

Bir yıllık kısa bir sürede azimle sabırla inançla ekip çalışması ile sektördeki tüm firmaların dikkatini çekmeyi başarmış, buradan dolayı Karagöz süt işleme Merkezin de çalışan Sütbir Takımına teşekkür ediyorum beni yalnız burakmadıllar, inandılar en zor dönemlerde bile gecelerini gündüzlerine katarak destek oldular. Allah hepsinden razı olsun. Tesisimize 2 projeyle destek veren gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı, kkydp Bingöl destekleme şubesine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Fırat Kalkınma Ajansının 2013 mali destek programında projemizi destekleyerek üretim gücümüze güç katan Ajansa desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Böylelikle Fırat’ın gücüyle geleceğe sloganını benimsettiler.

Yatırımın başladığı 3 yıllık zaman zarfında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen kardeşlerime çok ama çok teşekkür ediyorum. Maddi manevi destek veren herkese teşekkür ediyorum. Doğunun incisi olan ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğimize söz veriyorum. Memleketimizde Kazandığımız her kuruşu yine memleketimize katkı olarak sunacağız. istihdam politikamız devam edecektir.

Allahın izniyle Sütbir Bingöl-Solhan’dan yola çıkarak Türkiye’nin en büyük sütçüsü ve markası olacaktır. Sektörde ilimiz artık yolgeçen hanı olmayacak, yol alan hanı olacaktır. Bunun için,

Korkmuyoruz, çünkü önümüzde hedeflerimiz var, korkmuyoruz, çünkü arkamızda inancımız var, korkmuyoruz, çünkü arkamızda Bingöllümüz var. Beni sabırla dinlediğiniz için teşekkür eder.Hayatınızın her anı sağlıklı, mutlu,ve umutlu olsun,saygılarımla..


SÜTBİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI

MEHMET AGİT KARAGÖZ

 
Tarih :28.12.2013 00:54 - Okuma (969)