Sütbir - SÃœTBÄ°R YÖNETÄ°M KURULU BAÅžKANI, YILIN GÄ°RİŞİMCÄ° ÖDÃœLÃœ ALDI

Tüm Haberlerimiz

SÜTBİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI, YILIN GİRİŞİMCİ ÖDÜLÜ ALDI

Tavzder 5.ci baÅŸarı ödül töreni Bingöl Belediyesi Kültür merkezinde yapılan törende ödüller sahiplerini buldu.

Ödül töreninden önce amaç hedef doÄŸrultusunda bir konuÅŸan karagöz önemli açıklamalarda bulundu.

KonuÅŸmama baÅŸlamadan önce hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Tavz der’in ilimiz de sivil örgütlenme adına yaptığı faaliyetler ve bu faaliyetleri, eÄŸitim, ekonomi ve sosyal denge üzerinde yapılan baÅŸarılı çalışmaların, bir dernekten daha fazlasını göstererek ilimizin güvenini ve bu güven odağında kalmayı baÅŸararak ispatlamışlardır, bundan dolayı çok deÄŸerli yöneticilerini ve destekçileri olan tüm üyelerini kutluyor, baÅŸarılarının devamlı olmasını diliyorum.

Ben başarılıyım değil, siz başarılısınız diyen toplumlar ancak başarıyı elde etmiş sayılırlar.

Bugün burada yılın giriÅŸimcisi olarak baÅŸarılı gösterilmem, ödül almam hiç önemli deÄŸil önemli olan ilimizin giriÅŸimci ruhuna verilen deÄŸerdir. Tavzder’in Laik gördüÄŸü bu deÄŸere büyük bir onurla, büyük bir içtenlikle, sevgiyle ve saygıyla layık olacağıma söz veriyorum. Bu benim aldığım ilk baÅŸarı ödüllüdür, son ödülde olmayacak Allahın izniyle..

Bingöl’ümüz her türlü baÅŸarıya ve giriÅŸime susamış bu susamışlığı gidermek için herkesin her kesimin elinin hatta gövdesinin taşın altına koyması gerekiyor.

Bingöl’ ün coÄŸrafik yapısı ve eÅŸsiz doÄŸası çevre iller için kaçınılmaz bir ticari ve sanayi alanı olabilir bunun için Bingöl’ümüzü doÄŸu ve güney doÄŸunun Kayseri’si yapmak hepimizin görevidir. Belki bazı engeller bize zaman kaybettirebilir ama daha güçlü kılacaktır.

Üretime tam anlamıyla baÅŸladığımız 2013 yılında 1000 ton süt iÅŸledik. Ürün olarak, Ayran, kaymaklı yoÄŸurt, homojenize yoÄŸurt, süzme yoÄŸurt, tereyağı, köy tipi beyaz peynir, kültürlü beyaz peynir, Van otlu peyniri, Natural klasik beyaz peynir,örgü peyniri,dil-lavaÅŸ peyniri,çökelik gibi ürünleri, Bingöl, MuÅŸ, Elazığ, Tatvan, Bitlis, Batman, Malatya, Diyarbakır, pazarlarına sunduk.

2014 yılı üretim hedefimiz yıllık 4000 ton süt iÅŸlemek ve Pazar ağımızı daha da geniÅŸleterek ürün pazarladığımız mevcut illerin dışında yeni ve daha geniÅŸ pazarlara ulaÅŸabilmek en temel hedefimizdir. Klasik peynir grubunda Ä°zmir ve Ä°stanbul pazarlarına girmeyi planlıyoruz. Bununla ilgili çalışmamız devam ediyor.

2013 de uyguladığımız son projeyle bölgede en kapasiteli yoÄŸurt üreticisi olacağız. Projeyle, Süt depolama, piÅŸirme, inkübasyon, mayalama ve soÄŸutma Altyapısını güçlendirdik. Durmayacağız üretimin getirdiÄŸi zorunluluk durumuna göre yatırımımız devam edecektir.

Bir yıllık kısa bir sürede azimle sabırla inançla ekip çalışması ile sektördeki tüm firmaların dikkatini çekmeyi baÅŸarmış, buradan dolayı Karagöz süt iÅŸleme Merkezin de çalışan Sütbir Takımına teÅŸekkür ediyorum beni yalnız burakmadıllar, inandılar en zor dönemlerde bile gecelerini gündüzlerine katarak destek oldular. Allah hepsinden razı olsun. Tesisimize 2 projeyle destek veren gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığı, kkydp Bingöl destekleme ÅŸubesine desteklerinden dolayı teÅŸekkür ediyorum. Fırat Kalkınma Ajansının 2013 mali destek programında projemizi destekleyerek üretim gücümüze güç katan Ajansa desteklerinden dolayı teÅŸekkür ediyorum. Böylelikle Fırat’ın gücüyle geleceÄŸe sloganını benimsettiler.

Yatırımın baÅŸladığı 3 yıllık zaman zarfında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen kardeÅŸlerime çok ama çok teÅŸekkür ediyorum. Maddi manevi destek veren herkese teÅŸekkür ediyorum. DoÄŸunun incisi olan ilimizi en iyi ÅŸekilde temsil edeceÄŸimize söz veriyorum. Memleketimizde Kazandığımız her kuruÅŸu yine memleketimize katkı olarak sunacağız. istihdam politikamız devam edecektir.

Allahın izniyle Sütbir Bingöl-Solhan’dan yola çıkarak Türkiye’nin en büyük sütçüsü ve markası olacaktır. Sektörde ilimiz artık yolgeçen hanı olmayacak, yol alan hanı olacaktır. Bunun için,

Korkmuyoruz, çünkü önümüzde hedeflerimiz var, korkmuyoruz, çünkü arkamızda inancımız var, korkmuyoruz, çünkü arkamızda Bingöllümüz var. Beni sabırla dinlediÄŸiniz için teÅŸekkür eder.Hayatınızın her anı saÄŸlıklı, mutlu,ve umutlu olsun,saygılarımla..   

 

                                                                                                         SÜTBÄ°R YÖNETÄ°M KURULU BAÅžKANI

                                                                                                                 MEHMET AGÄ°T KARAGÖZ

                                                                                              

 
Tarih :28.12.2013 00:54 - Okuma (842)